Preloader
 

AYD Makina

Ana Sayfa / AYD Makina / EASYCUTT KENAR KESME SİSTEMİ

EASYCUTT KENAR KESME SİSTEMİ

MAKAS SİSTEMİ İLE KESEN RAYLARIN ÜZERİNE MONTELİ KENAR KESME SİSTEMİ – EASYCUTT

 

EASYCUTT KENAR KESME SİSTEMİ

 

MAKAS SİSTEMİ İLE KESEN RAYLARIN ÜZERİNE MONTELİ

KENAR KESME SİSTEMİ – EASYCUTT

 

 

EASYCUTT’IN ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİ

 

 

  • Kesilmiş kumaşların zincire kaçma derdine son
  • Minimum fire oranı
  • Yeni makas sistemi ile maksimum bıçak ömrü
  • Çok yönlü kullanım – farklı kullanım için uygun donanım
  • Fotoselli kenar takip sistemi ile minimum fire oranı

 

EASYCUTT® KENAR KESME SİSTEMİ   

 

Örgü kumaşların kenar kesme işleminde, ram makinelerinde iğne kenarından bıçakla kesen sabit klasik sistemler yetersiz kalmakta ve fire oranları ve işletme giderleri oldukça yüksektir. Bu konudaki açığı gidermek için EASYCUTT kenar kesme sistemi geliştirilmiştir. EASYCUTT kesme kafaları hareketli bir kızak üzerine monte edilmiş ve özellikle kenarlardaki aşırı derecede bolluk olduğu durumlarda veya beslemenin %40’ı aştığı durumlarda çok iyi sonuçlar vermektedir.

 

Kumaş iğnelerden çıktıktan sonra kesme işlemi gerçekleştiği için, kumaşın iğnelere geçme durumu ve besleme oranına karşı çok duyarlı değildir. Kesme işlemi iki adet özel karışım malzemeden imal bıçaklardan oluşmaktadır. Bıçaklar çok düşük hızlarda döndüğünden dolayı kesme işlemi çok düşük ısılarda gerçekleşir ve bıçak ömrü klasik sistemlere oranla ciddi oranda çok uzundur. Bıçakların hızları makine hızına göre ayarlanabilmektedir. İğne kaçığı durumunda ise kenar kesmedeki kumaş takip fotoselleri sayesinde kumaş kolaylıkla tekrar bıçaklar arasına girer ve kesme işlemi başarıyla devam eder. Kumaşın kenarından çok ince bir kısım kesildiği için fire oranı çok düşük, karlılık ve müşteri memnuniyeti ciddi oranda yüksektir.

 

 

 

EASYCUTT KENAR KESME SİSTEMİNİN

   

Diğer kenar kesme sistemlerinden farklı özelliklerimiz şunlardır;

 

  • Bıçakların blowerin kendi havasıyla işletme kompresöründen hava almadan otomatik olarak yağlanma özelliği vardır.

Bıçakları yağlama işlemi fitilli olan kenar kesmelerin bakımı ve fitil aşınmasını takip etmek işletmeler için zordur. Fitil bıçağın yüzeyine sürterek biçağı yağlama yapması gerekir, kısa sürede de fitil aşınır ve fitili çekip tekrar yenilemek gerekir. Fitili çekip yenilemezseniz fitil yuvası olan polyemit bıçağın yüzeyine sürter polyemit aşınır ve yağlama olmaz. Yeterince yağlanmayan bıçakta sık sık aşınma ve kenarları kesmemeye başlar bu işlemi yapmak işletmeler için zor ve ciddi zaman kayıplarına neden olmaktadır.

EASYCUTT KENAR KESME sisteminde ise otomatik olarak hava ile yağlama vardır. Yağ keçeye damlar, yağlı keçe bıçağın yüzeyine temas ederek bıçağın devamlı yağlı olmasını sağlayarak bıçak ömrünü uzatmaktadır. İstenilen zaman ayarı yapılan yağlamada yağ haznesindeki yağın eksilmesinin kontrolünü yapmak yeterlidir.

 

2) EASYCUTT KENAR KESME sistemi tam otomatik ve manuel olarak kullanılabilmektedir. Bıçağı ileri geri gezdiren motor grubu karışık bir sistemdir, limit swiçleri sistemin içindedir. Fotosel grubunun gezdirdiği bıçak sehpasının kontrolü için ayrıca swiç sensör gibi aksamlara ihtiyaç yoktur. Bu nedenle de sistemin sorunsuz ve arıza vermeden uzun ömürlü çalışmasını sağlamaktadır.

 

3) EASYCUTT KENAR KESME üzerindeki sade donanım gerek bakım esnasında gerekse bıçak değiştirmelerde ve gerekse çalışan operatörün müdahale etmesinde büyük kolaylık sağlar zaman kaybı olmasını engeller.

 

4) EASYCUTT KENAR KESME sistemimizde, kumaş makas şeklinde bıçak sisteminde yaklaştığında alt ve üst tarafta bulunan hava dağıtıcı takozları sayesinde toplanan kumaşların kenarını tekrar açarak fire oranını daha da azaltmaktadır.

 

5)  Firmamız ram ve kuru bölüm makinelerinin imalatını da yaptığı için EASYCUTT KENAR KESME sisteminin montajını profesyonel ve işletmelerde çalışmış ram ve kenar kesme makinelerinin hassasiyetini bilen ve her türlü kumaşta nasıl kenar kesme işleminin yapılması gerektiğini bilen uzman teknoloklar tarafından yapılmaktadır.

 

6) AYD EASYCUTT KENAR KESME Sistemi montajında pano, avare silindirler, silindir ayakları, kenar kesmelerin montajının yapılacağı rayların her marka ram için geçerli ayaklarının imalatını da yapıp komple çalıştırmayla beraber işi üstlenmekte işletmelere ek maliyet ve işletme personellerinin kendi iş programlarını etkilemeden sistemi teslim etmektedir.